Ordu Yetiştirme Yurdu 2010 Yılı SHÇEK Yetiştirme Yurtları Arası Masa Tenisi Türkiye Şampiyonu Oldu.

02-03 Haziran 2010 tarihlerinde Amasya'da düzenlenen Şampiyonaya, 15 Mayıs 2010 tarihinde yapılan Gurup Müsabakalarında birinci olan yedi Erkek ve yedi Bayan takımla birlikte ev sahibi Amasya Yurt takımlarının ilavesi ile sekiz Erkek ve Sekiz Bayan takım katıldı. Dörderli iki gurup şeklinde eşleşen takımlar arasında yapılan müsabakalarda, gurubunda Afyon, Kütahya ve Yozgat Yurt takımlarını yenen Ordu takımı yarı finale çıktı. Çapraz eşleşme sonucu, diğer guruptan ikinci olarak gelen Şampiyonanın iddialı takımlarından Kars takımını zorlu bir mücadele sonunda yenen Ordu finale çıktı. Final maçını ev sahibi Amasya Yurt takımıyla yapan Ordu Yurt takımı, güzel, heyecanlı ve çekişmeli bir maç sonunda TÜRKİYE ŞAMPİYONU olmayı başardı.

Şampiyonayı değerlendiren öğretmen Fahrettin ALKAN ( ORDU SHÇEK Spor Kulübü Başkanı ve Masa Tenisi Antrenörü) şunları söyledi:

"Sporcularımla gurur duyuyorum. Bir çok kişinin haberi olmasa bile, onlar ciddi ve yorucu bir hazırlık dönemi geçirdi. Kısa zamana yoğun bir program sıkıştırdık. Hepsi de gerek hazırlık döneminde, gerekse müsabakalar döneminde, teknik olarak istediğimiz her şeyi yapmağa çalıştılar. Bu disiplinli çalışmanın sonunda da hak ettikleri Şampiyonluğu aldılar. Kendilerini kutluyorum ve ÇALIŞAN KAZANIR diyorum."

Ramadan ÇAKIR, Burak DOLMA, Emin KIRLAK ve Olgun AYDIN'dan oluşan Ordu Yurt takımı maçlarını yaparken, Şampiyona için birlikte giden, Ordu Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hüseyin YAŞAR, Yurt Müdürü Fazlı YAŞAR ve Şoförümüz Ali DOĞAN'ın yerlerinde duramayıp hop oturup, hop kalktıkları büyük heyecan yaşadıkları görüldü. İl Müdürü Hüseyin YAŞAR duygularını şöyle ifade etmiştir:

"Bu Şampiyonada bir kez daha Ordulu olmaktan ve Ordu Sosyal Hizmetler İl Müdürü olmaktan gurur ve mutluluk duydum. Sporcu gençlerimiz bize gerçekten büyük heyecanlar ve sonunda da Şampiyonluk mutluluğu yaşattılar. Amasya'da sporcularımız başarılı olmalarının yanında, efendilikleriyle de büyük beğeni topladılar. Şampiyonaya katılan herkese, Ordu'yu en güzel biçimde tanıtan bu gençlerimizi tebrik ediyor, yetişmelerinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum"

Ordu Yetiştirme Yurdunun Türkiye Şampiyonu olduğu Erkekler müsabakaları sonunda Amasya 2., Kars 3., Kütahya ise 4. olmuştur.

Şampiyona, Yeşilırmak kenarında yapılan bir gezinti ile başladı.

Amasya'da katılımcılar için bir termal tesis hazırlanmıştı. Keyifli ve güzel geçen bir Şampiyona için, Amasya Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve personeline teşekkür ediyoruz.

Final maçı... Sol tarafta Amasya, Sağ tarafta Ordu...

Öğretmen (antrenör) Fahrettin ALKAN Şampiyonluk kupasını Devlet Bakanımız Sayın Selma Aliye KAVAF'ın danışmanı Sayın Yıldırım TEKTAŞ'tan aldı.

Uzun çalışmalar, heyecanlı ve güzel maçlar... ve... Mutlu son. ORDU YETİŞTİRME YURDU 2010 YILI SHÇEK YETİŞTİRME YURTLARI ARASI TÜRKİYE ŞAMPİYONU...

Yorumlar

0 Fatih 05-06-2010 23:13 #3
bnde istanbuldanım bizi almadınız waryhaa turnuva çok dandikti ksesin. (Sitenin notu: İnşallah siz de seneye katılırsınız ve başarılı olursunuz)
0 Esat ÖZDEMİR 05-06-2010 15:50 #2
aferın bızım ardımızdan serıye devam artık:-)
0 Yunus 04-06-2010 15:15 #1
Sıkı bir çalışmanın yerini hiç bir şey alamaz. Deha yüzde bir ilham ve yüzde doksan dokuz terdir. BAŞARILARINZIN DEVAMINI DİLERİM.....

Lütfen yorum yazmak İçin Giriş yapın. Üye değilseniz ücretsiz Üye olabilirsiniz.

ORDU SHÇEK Yapılan Son Yorumlar

ORDU SHÇEK Forum Son Mesajlar

Gösterilecek mesaj yok.